(224) 233 00 29
info@nilcem.com.tr

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Haberler

Kurucu ortaklarımızın Çanakkale Gündem gazetesine vermiş oldukları röportaj...

Çevre Mühendisleri Şeyma Burçin Kaplan ve Hasan Uzatıcı 4 yıl önce Bursa’dan çıktıkları yola Çanakkale’yi de dâhil etti. İki başarılı mühendis ile ÇED sürecinin önemini ve şirket faaliyetlerini konuştuk:

https://canakkalegundem.net/2017/08/20/yasanabilir-bir-dunya-icin/

ÇED Yeterlik Belgemiz ile Hizmetinizdeyiz...

ÇED Yeterlik Belgemiz çıktı!...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 27.03.2017 tarih ve 301 belge no'lu ÇED Yeterlik Belgemizi almış bulunmaktayız. Kuruluşumuza Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Proje Tanıtım Dosyası hazırlama, ÇED raporları hazırlama ve akabinde İzleme kontrol yapma yetkisi verilmiştir.

Yeni Ofisimiz

Yeni Adresimiz:

Beşevler Mah. Yıldırım Cad. No:278 (Pars İş Merkezi) Nilüfer/BURSA

Dünya Su Günü

22 Mart tarihi, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ilan edildiğinden bu yana Dünya Su Günü olarak kutlanmaktadır.

Teklif ilk kez, 1992’de Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda (UNCED) gündeme getirildi. 1993’ten itibaren katılım her yıl katlanarak arttı; halk, desteklerini göstermek amacıyla gün boyu muslukları açmamaya teşvik edildi. Dünya Su Günü Facebook’ta da çok rağbet gördü.

Birleşmiş Milletler ve üye ülkeler bu günü, dünyadaki su kaynakları ile ilgili somut çalışmaları ödüllendirmek ve Birleşmiş Milletler tavsiyelerini uygulamaya ayırmışlardır. Her yıl Birleşmiş Milletlerin su alanında çalışmalar yapan farklı bir kuruluşu Dünya Su Günü’nde yapılacak uluslararası etkinlikleri destekleyip koordine etmektedir. UN-Water, kurulduğu yıl olan 2003’ten bu yana Dünya Su Günü etkinliklerine öncülük edecek BM kuruluşunu, etkinlik konusunu ve verilecek mesajları belirleme sorumluluğunu üstlenmektedir.

Birleşmiş Milletlere üye ülkelerin dışında, içilebilir su kaynakları ve su yaşamını destekleyen bazı sivil toplum kuruluşları da Dünya Su Günü’nü, çağımızın öncelikli su sorunlarına dikkat çekmek için iyi bir fırsat olarak değerlendirmektedir. (http://www.dunyasugunu.org/)


Bizden en son haberleri almak için kayıt olun

Nilçem'den en güncel haberleri almak için lütfen e-mailinizi girip Kayıt Ol'a tıklayınız.

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.

I forgot my password | Resend activation e-mail

×